Rekrutacja w cyklu 2024-2025 studia I i II stopnia oraz studia inżynierskie

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Bezpieczeństwo i higiena pracy, niestacjonarne, I stopnia, profil praktyczny

Szczegóły
Kod BHP-N1
Jednostka organizacyjna Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku
Kierunek studiów Bezpieczeństwo i higiena pracy
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3,5-letnie (7 semestrów)
Wymagany dokument
  • Dokumenty wymagane I stopień
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (01.06.2024 00:00 – 31.10.2024 23:59)

Wiedza

Posiada ogólną wiedzę z zakresu nauk technicznych oraz wiedzę specjalistyczną z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (bhp), w tym obejmującą zagrożenia występujące w procesach technologicznych (pracy) i metody ich eliminowania lub ograniczania, ocenę ryzyka zawodowego, badania wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz zadania i metody pracy służby bhp. Ma uporządkowaną, podbudowaną teoretycznie wiedzę ogólną obejmującą kluczowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Umiejętności

Potrafi korzystać z wiedzy w pracy zawodowej i komunikować się z otoczeniem. Potrafi właściwie analizować przyczyny, przebieg oraz skutki procesów zachodzących w obszarze BHP. Jest przygotowany do pracy w środowisku przemysłowym oraz zna zasady bezpieczeństwa związane z tą pracą. Posiada umiejętność formułowania sądów w ważnych sprawach w obszarze BHP.

Kompetencje społeczne

Absolwent powinien być przygotowany do pracy:

  • związanej z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy — w tym w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy u małych, średnich i dużych przedsiębiorców — u przedsiębiorców świadczących usługi z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz w organach nadzoru nad warunkami pracy,
  • w jednostkach badawczych prowadzących projektowanie i wdrażanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych minimalizujących skutki oddziaływania procesu pracy na człowieka,
  • w szkolnictwie — po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).